- zdrowa mentalność

Ucieczka od stołecznego zgiełku w Karkonosze

W dobie pandemii koronawirusa ucieczka od stołecznego zgiełku wydaje się być dobrym rozwiązaniem. Można uciec od wyścigu szczurów chociażby w Karkonosze i wynająć albo kupić tam dom. Dla niektórych osób to po prostu spełnienie marzeń – połączenie pracy zdalnej z możliwością zamieszkania w górach na pograniczu polsko-czesko-niemieckim i jednoczesne uwolnienie się z Matrixa…

Z czasową czy nawet stałą relokacją wiążą się przeprowadzki Warszawa, ktoś przecież musi przewieźć wyposażenie naszego mieszkania w nowe miejsce. Pakowanie bywa stresujące, ale firmy przeprowadzkowe mogą nas w tym wyręczyć od A do Z…

Zalety zdrowotne zamieszkania w Sudetach są przeogromne – nie tylko lasy, góry, świeże powietrze i wiatr we włosach, ale także liczne sanatoria i ośrodki odnowy biologicznej, które sprawią, że poczujemy się jak nowonarodzeni – oferują one różnorodne zabiegi zdrowotne dopasowane do naszych chorób i dolegliwości. Pobyt w takich miejscach szybko postawi nas na nogi.

Gdy już zregenerujemy siły, pora wyruszyć na szlaki górskie – jest tu tyle szczytów do zdobycia. Cotygodniowe górskie wędrówki malowniczymi szlakami to początek naszej drogi do całkowitego zdrowia i wellbeing. Nie traćmy zatem czasu w czterech ścianach.

W Sudetach nie brakuje też atrakcji kulturalnych, historycznych czy sakralnych, region ten obfituje w liczne zamki i pałace. Niektóre z nich odrestaurowano i udostępniono do zwiedzania turystom, inne zamieniono w luksusowe hotele czy instytucje kultury, jeszcze inne są w ruinie i czekają na renowację.

W Karkonoszach świetnie odnajdą się miłośnicy turystyki aktywnej i wielbiciele sportów ekstremalnych. Pełno tu górskich tras rowerowych, górskich tras pieszych oraz stoków i wyciągów narciarskich.

Sudety to także raj dla najmłodszych – jest tu mnóstwo atrakcji przeznaczonych specjalnie dla dzieci. Wiele atrakcji dostępnych jest także dla turystów z psami.

Karkonosze mają w sobie urok przyciągania, który sprawia, że ludzie chcą tu zamieszkać na stałe. W dobie globalizacji zamieszkanie wśród gór i lasów nie wydaje się problemem, ponieważ niemalże wszędzie dociera internet i można podjąć pracę zdalną – propozycja zamieszkania w tych górach to mniej ekstremalna, krajowa wersja digital nomad, która wydaje się być kusząca dla osób zmęczonych wielogodzinną pracą w korporacjach, które na codzień zmagają się z ogromną konkurencją i niezdrowymi, toksycznymi relacjami w miejscu pracy. Koronawirus jest kolejnym czynnikiem, który przemawia za tym, by zaszyć się w bardziej odludnym miejscu i uniknąć zakażenia.