- ciekawostki

Stomatologia laserowa

Technologia laserowa jest stosowana w dziedzinie stomatologii w leczeniu wielu problemów zębów. Jest kilka rodzajów laserów zarówno stosowanych do tkanek twardych- zębów i tkanek miękkich- dziąseł. Ta technologia jeszcze nie zdobyła jednak pieczęci akceptacji ze strony każdego dentysty. Większość stomatologów używa laserów jako opcji leczenia w kwestii zdrowia jamy ustnej, w tym próchnicy zębów i problemów dziąseł, a także wspólnych problemów takich jak usuwanie zmian skórnych. Ostatnio dentyści rozszerzyli zastosowanie laserów w zabiegach kosmetycznych stomatologii.

Czym jest laserowa stomatologia?

Laserowa stomatologia, jak sama nazwa wskazuje , jest to rodzaj leczenia stomatologicznego, które wykorzystuje wysokiej energii wiązki w celu rozwiązania problemów związanych z tkankami miękkimi i zębami. Laserowa technologia działa przez przyrząd emitujący energię w postaci wzmocnionego światła. Ta intensywna wiązka energii świetlnej jest wydana w różnych długościach fali i intensywności światła.

Jest regulowana na podstawie celów, w tym w odniesieniu do tkanki dziąseł, szkliwa zębów i wybielania zębów. W stomatologii , lasery można stosować do: leczenia chorób dziąseł, usuwania lub przekształcenia tkanki dziąseł i kości, wyeliminowania dyskomfortu, zmniejszenia dyskomfortu podczas zabiegu kanałowego, skutecznego wybielania uzębienia, oczyszczania jamy, wydłużenia korony oraz przyspieszenia procedur w stomatologii. Stomatologiczne lasery są uważane za wyjątkowo bezpieczne i skuteczne.

Przeprowadzki Warszawa