- ciekawostki

Sterylizacja w salonach barberskich

Przyjmowanie klientów w salonach kosmetycznych i fryzjerskich zawsze wiąże się z koniecznością zadbania o jak najdokładniejszą sterylizację używanych narzędzi. Szczególnie teraz, w czasach pandemii odkażanie przedmiotów gra kluczową rolę nie tylko przy jakości wykonywanych usług, ale także zdrowiu i życiu klientów i pracowników salonu.

Podłogi, szafki, przyrządy do pielęgnacji i strzyżenia, fotele fryzjerskie czy fotele barberskie– każde z nich powinno zostać prawidłowo przygotowane na wizytę każdego z gości lokalu.

O ile czyszczenie mebli i podłóg wydaje się proste i możliwe do wykonania, a o tyle zajęcie się przyrządami nie jest łatwym zadaniem. W trakcie jego wykonywania przyda się odpowiednia maszyna, która w sprawny i dokładny sposób pozbędzie się wszystkich zanieczyszczeń, wirusów i bakterii, które zdążyły osiąść na różnego rodzaju końcówkach do maszynek, nożyczkach, brzytwach, pędzlach czy golarkach.

Jak poradzić sobie z taką dezynfekcją? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi autoklaw-urządzenie używane do sterylizacji parą wodną, do której wykorzystuje wysoką temperaturę i ciśnienie.

Proces używania narzędzia jest niezwykle prosty – wystarczy włożyć do niego elementy wymagające takiego zabiegu, wlać wodę do zbiornika i uruchomić go na odpowiedni program. Dzięki szczelnemu zamknięciu wytworzona para wodna dotrze do najgłębszych zakamarków poddanych sterylizacji elementów i pozwoli na szybkie przywrócenie ich do ponownego działania. Autoklaw nie wymaga dużej inwestycji ze strony przedsiębiorcy-koszty, które należy za niego ponieść zaczynają się już od 4500 zł.

Za tę cenę kupujący ma jednak pewność, że usługi, które wykonuje są w pełni bezpieczne oraz, że nie zagrażają żadnemu z gości i pracowników. Klienci, którzy przychodzą do wspomnianych miejsc usługowych dużo lepiej odbierają je gdy widzą, że zachowane zostały wszystkie standardy bezpieczeństwa. Połączenie przeszkolonej obsługi oraz odpowiedniego sprzętu może więc zapewnić firmie zyskowną działalność na długie lata.