- zdrowa mentalność

Nie wszędzie samochodem. Zadbajmy o zdrowie chodząc na własnych nogach.

Wygodny sposób życia nie zawsze idzie w parze ze zdrowiem. Dość często samochodem jedziemy do sklepu, który jest 20 min spacerem, czy do parku by przejść się. Nie chodzi o wypalanie zbędnie paliwa, kiedy można użyć nóg, ale o sprawianie by nasza sprawność była niepełnosprawna. Czy przyjście się 2km jest wyzwaniem? Okazuje się, że tak.

Ciągły pośpiech, robienie wszystko na czas, czy ciągły stres z pracy, okazuje się, że ma ogromny wpływ na rozleniwienie i szukanie wygody „bo zmęczenie dopadło”. Łatwiej jest pojechać samochodem do sklepu, który jest kilka ulic dalej i tracić czas na szukanie miejsca parkingowego (niekiedy z epitetami odnośnie innych uczestników ruchu), niż poświęcić 15 min na przejście się, bo zapewne dużych zakupów nie wykona się bo będą np. kolejki.

Nawet organizowanie rodzinnego wypadu, często jest z wykorzystaniem samochodu, pomimo tego, że dojazd jest prosty bo np. metrem.

Ruch jest bardzo istotny dla zdrowia, nawet te kilkanaście kroków, które wykonany na świeżym powietrzu potrafi odjąć zmęczenie, czy poprawić samopoczucie. A wspólne spacery zlatują szybko, czasem za szybko, więc jako forma rekreacyjna jest bardzo dobra, przy okazji dbamy o zdrowie.

Nie musimy martwić się o przewóz rzeczy bo ofert ułatwiających jest dużo, taxi bagażowe są tanie, a nawet jak jest coś większego wystarczy poszukać „przeprowadzki Warszawa„.

Póki pogoda ładna dobrym pomysłem jest zrobienie małych rodzinnych spotkań plenerowych, czy to z grillem , czy bez. Ważne, że z bliskimi. Po takim aktywnym wypoczynku znajdziemy więcej siły i cierpliwości na codzienne trudności, strajki, protesty, czy po prostu pracę. A wraz z poprawioną kondycją, na pewno nie tylko Ty będziesz się tym cieszył i od razu odkryć można o wiele więcej kolorów, w tym przepełnionym szarości świecie.