- ciekawostki

Najlepszy trick na białe zęby

Białe zęby

Na kolor zębów wpływają przede wszystkim geny. U różnych osób występuje inna grubość szkliwa zębów i ich mineralizacja. Pomimo trybu życia, diety oraz przyjmowanych leków duży wpływ ma prawidłowe szczotkowanie zębów.

Nie jest tajemnicą, że na zębach nie powinno się oszczędzać. Nie chcemy przecież być postawieni w sytuacji kiedy mamy zapłacić dużo większe pieniądze u stomatologa kiedy już będzie za późno. Dlatego lepiej dbajmy o uzębienie przed wizytą u dentysty, która do tanich nie należy.

1. Najlepiej zakupić dobrą szczoteczkę elektryczną, która wyczyści dużo dokładniej nasze zęby w krótszym czasie niż zwykła szczoteczka. Ważne jest poprawne mycie szczoteczką elektryczną. Przeznaczaj po dwie sekundy na każdy ząb. Przesuwaj po kolei licząc od przednich dolnych zębów w nasze lewo, przechodząc do wewnętrznych ich krawędzi i kończąc na zewnętrznych krawędziach dolnych przednich zębów. Następnie czyścimy tym samym sposobem górne krawędzie dolnych zębów. Po szczotkowaniu wszystkich dolnych zębów przechodzimy na górną szczękę i tym samym sposobem czyścimy po dwie sekundy każdą z trzech płaszczyzn każdego zęba (przednią, tylną oraz dolną). Całe szczotkowanie powinno zająć około dwie minuty, po minucie na dół i górę.

2. Zrezygnuj z napojów które barwią szkliwo takich jak kawa, herbata, czerwone wino.

3. Używaj pasty dowolnej pasty wybielającej naprzemiennie z pastami odświeżajacymi oraz odbudowujących szkliwo.

4. Raz do roku wykonuj zdjęcie kamienia nazębnego z wybielaniem lub jeśli nie masz widocznego kamienia nazębnego i nie masz funduszy na wybielanie u stomatologa możesz zastąpić to żelem wybielającym który samemu można nałożyć na silikonowe paski i naświetlić specjalnym urządzeniem dostępnym w sprzedaży. Jest to tańsza wersja ale dająca podobny efekt.

5. Stosuj nić dentystyczną aby zachować świeży oddech i zdrowe dziąsła. Resztki jedzenia zalegające w niedostępnych dla szczoteczek miejscach zwykle wydzielają przykry zapach dlatego staraj się je zawsze usuwać.

6. Myj zęby minimum dwa razy dziennie rano i wieczorem. Dobrze jest myć po każdym posiłku a najlepiej po tych napojach które przebarwiają zęby 7. Konsekwencja w działaniu i nie pozwalanie na zaniedbania. Jeśli spełnisz powyższe warunki będziesz mieć maksymalnie czyste i białe zęby na tyle na ile pozwala Twoja genetyka.

Powodzenia!