- dbaj o siebie

Fotele fryzjerskie – główny element wyposażenia salonu barberskiego

Wizyta u fryzjera to duża przyjemność (nie to co u dentysty) dla wszystkich osób. Ale nie tylko zręczne dłonie i profesjonalne posługiwanie się nożyczkami sprawiają, że czujemy się w takim miejscu wspaniale. Ważne są także wygodne, stylowe oraz jednocześnie funkcjonalne fotele fryzjerskie.

Dlaczego odpowiedni fotel jest tak ważny?

Jak już wspomnieliśmy na wstępie artykułu, fotel wpływa głównie na komfort klienta. No i oczywiście ułatwia pracę fryzjerowi. Co ciekawe, jeszcze większe znaczenie ma nie w samym salonie fryzjerskim, a w tzw. barber shopie.

To miejsce, w którym szczegółowo i kompleksowo można mieć, chociażby wypielęgnowany zarost (brodę i wąsy). Wnętrze takiego lokalu często zbliżone jest do starych knajp w stylu retro, gdzie na ścianie wiszą czarno-białe zdjęcia, a odpowiedni klimat aż „wylewa się” z każdego zakamarku.

„Skoro tak wygląda typowy barber shop, to wystarczy wstawić tam drewniane krzesła. Będą przecież pasować do ogólnego wystroju”. Tak pewno pomyśli człowiek, który w domu samodzielnie goli się maszynką i rzadko odwiedza salon fryzjerski. A jednak myli się, bo wygodne i nowoczesne i fotele barberskie to podstawa wygodnej pracy i wyposażenia nawet w tym miejscu.

Charakterystyka najlepszych foteli barberskich

Fotel fryzjerski przede wszystkim musi być praktyczny i jednocześnie bardzo solidny. Kolejna zaleta, na jaką należy zwrócić uwagę, to możliwość dowolnej regulacji wysokości i kątów odchylenia czy ustawianie zagłówka. Dopiero na koniec warto patrzeć na walory estetyczne i wizualne.

Na szczęście meble te są tak konstruowane, aby pasowały do każdego wnętrza – nawet najmniejszego. Ważny jest materiał wykonania i odporność na ścieranie. Często można spotkać fotele z wysokiej jakości eko-skóry, łatwe w czyszczeniu, mające szerokie, chromowane podstawy.

Niektóre z nowoczesnych foteli mają ciekawe funkcje. Pozwalają chociażby na ułożenie klientów w pozycji półleżącej. Do tego stanowią one świetne dopełnienie wnętrz (szczególnie tych bardzo ponurych) – przyciągają wzrok połyskującym metalem.