- dbaj o siebie

Dlaczego warto zainwestować w dobry fotel kosmetyczny?

Obowiązkowym wyposażeniem salonu kosmetycznego oferującego szeroki wachlarz usług jest fotel kosmetyczny, z którego klienci bardzo chętnie korzystają, dlatego jego zakup musi być dobrze przemyślaną inwestycją.

Fotel kosmetyczny jako miejsce relaksu

Klienci przychodzą do salonów kosmetycznych na wykonanie różnych zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających, jednak traktują ten czas także jako moment dla siebie, czas na relaks i odpoczynek od problemów życia codziennego czy oderwanie się od nużącej rutyny. Aby ten czas był jak najlepiej spożytkowany i aby klient chciał wrócić do tego samego salonu kosmetycznego z powrotem, warto ułatwić mu podjęcie tej decyzji, stwarzając idealne warunki do wyciszenia się. Wykorzystuje się w tym celu otoczenie, dźwięki i oczywiście fotel, na którym klient może się odprężyć. W przyszłości będzie szukał pretekstów, aby wrócić do salonu i zrelaksować się tak jak ostatnio, dlatego inwestycja w dobre fotele kosmetyczne jest opłacalna.

Czym powinien charakteryzować się dobry fotel kosmetyczny?

Wszystkie meble kosmetyczne powinny być najwyższej jakości, jednak to fotele stanowią centrum gabinetu i jego najważniejsze miejsce. Najważniejszym aspektem fotelu jest wygoda użytkowania – na tym trzeba się opierać, poszukując idealnego siedzenia. Zabiegi w salonie mogą trwać nawet kilka godzin, dlatego ważne jest, aby klient czuł się swobodnie i było mu wygodnie przez całą długość trwania zabiegu. Fotel powinien być miękki i dobrze wyprofilowany – w tym celu powstały elektryczne krzesła, których pozycje można bardzo łatwo zmienić, nawet w trakcie trwania zabiegu, za pomocą przycisków na automatycznym pilocie, a nawet używając telefonu i specjalnie stworzonych w tym celu aplikacji. Fotele mogą także posiadać dodatkowe funkcje, jeszcze bardziej zwiększające komfort użytkowania, np. dostosowywanie wysokości podnóżka, funkcję masażu czy ogrzewania. Często są także przystosowane do specjalistycznego salonu, więc w np. barbershopach można znaleźć retro fotele barberskie. Wybierając odpowiedni fotel, należy również zwrócić uwagę na podłokietniki, ich szerokość i obicie.

W przypadku małej powierzchni gabinetu można także pomyśleć o składanych fotelach kosmetycznych, które można schować, kiedy nie są potrzebne.

Fotel powinien być dopasowany do potrzeb klienta, ale równie ważne jest to, aby nie utrudniał wykonywania poszczególnych zabiegów. Warto zainwestować więcej pieniędzy w droższy fotel kosmetyczny, oferujący wiele udogodnień i spełniający oczekiwania klientów, jak i pracowników salonu.