- dbaj o siebie

Dieta, a zdrowie. Ocena ludzi na podstawie wyglądu. Równość?

Ludzie zawsze oceniają ludzi po wyglądzie. W wielu przypadkach wręcz stanowi to podstawę nawiązywania kontaktów i trudno nie jest nabawić się różnego typu kompleksów. Sam jeszcze nie tak dawno temu, bo kilka miesięcy temu miałem dość znaczną wagę, ale nawet pomimo zmniejszenia ciężaru na kości słyszę komentarze „ale masz za dużą wagę”.

Moje rady w jaki sposób straciłem ponad 20kg nie miałoby sensu dla większości czytających. Bo wręcz trudno byłoby uwierzyć jak jedząc normalnie, wręcz dużo, można tracić wagę zamiast ją przybierać.

Nie próbowałem żadnych diet, ani ćwiczeń. Dlatego nie mogę powiedzieć czy efekty byłyby lepsze.

Skąd taki nietypowy wstęp? Zbyt mocno staramy się dopasować i podobać innym, że zapominamy na czym polega zdrowie. Zdrowie to nie wygląd, który często jest kosztem właśnie zdrowia. Diety zamiast zbalansowane są formą głodówki „bo im mniej zjem tym mniejsza waga”. Nie interesujemy się nawet właściwościami przypraw, potraw czy nawet stanu organizmu. Wchodzimy na ślepo w każde rozwiązanie jakie tylko znajdujemy w internecie.

Zdrowie to brak chorób i możliwość przeżycia osób, których nie lubimy. Gdzie kiedy wszyscy kichają i prychają latamy niczym skowronki pełne radości.

W końcu powinnyśmy pamiętać, że zdrowie, wygląd i samopoczucie robimy dla siebie, a specjalnie robić to by spodobać się chłopakowi? Wygląd jest istotny, ale nie powinno myśleć się, że rozwiążę to problemy.

Lepiej taki czas jest wykorzystać na domowe porządki by zrobić miejsce w szafie, czy wywieźć zbędne rzeczy. Bo obrastamy bardzo często (dotyczy to również mężczyzn chce zauważyć) w różne gadżety, których nie używa się. Tu dobrym pomysłem byłoby zapakowanie i wywiezienie takich pudeł do osób, które z nich skorzystają. Tu dobrze jest skorzystać z firm przeprowadzkowych bo niskim kosztem możemy za jednym razem pozbyć się wszystkiego (i nie będzie czasu na zmianę decyzji po fakcie!). Tu dla Warszawy popularną frazą jest „przeprowadzki warszawa„, gdzie znajdziemy tanie taxi bagażowe czy firmy przewozowe.

Teraz w okresie całego tego „koronawirusa” wszyscy nagle zaczęli się interesować zdrowiem, ale nawet pomimo całego tego bałaganu nie wykonują żadnych kroków. Tylko czytają i oczekują.

Wiele osobistości wręcz mówi „akceptuj siebie jaką jesteś” , ale dlaczego skierowane jest tylko do kobiet? Wystarczy zobaczyć, kto zachwala takie poglądy, dodatkowo te same osoby sprzedają diety. Czy to trochę nie sprzeczne? Z jednej strony zachwalają osoby jeśli są ciut większe, ale z drugiej oferują szczupłą sylwetkę.

Nie mówię, że nie powinno się akceptować jakim się jest. Wręcz jest to niezbędne do szczęścia, ale ślepe podążanie za „przykładem innych” , którzy nie przeżyli takich trudności, czy nie mieli trudności życiowych? Jaki to przykład? Przykład tego, że szukać trzeba bogatego partnera, albo urodzić się w zamożnej rodzinie? Widząc status osoby uważamy ją za idealny wzór do naśladowania, ale zaślepieni jesteśmy tym czy osoba do tego statusu dążyła mając przeciwności losu, czy może wybiła się dzięki rodzinie.

Ludzie zawsze podążają za grupą, a większość uważa „ja myślę, więc nie jestem taki”. Jesteśmy głodni plotek, skandali, wszystkiego co innych dotyka bo pozwala nam to odwrócić uwagę od własnych słabości czy problemów.

Często wspieramy i popieramy dążenia innych grup do „równości”, ale co to za dążenie kiedy wymaga to specjalnych praw (a nie ich złagodzenia by obejmowało wszystkich)? Często takie osoby, które dążą do „sprawiedliwości” przesiąknięte są dziwną złością na świat i chcą specjalnych praw. Często nawet mówią „kochaj siebie jaką jesteś” „nie liczy się kształt” itd.

Ale dlaczego ta tolerancja ma być skierowana wyłącznie dla kobiet? Mężczyźni też mają swoje problemy, a jest to grupa marginesowa.

Gruby mężczyzna to zaniedbany, „obleśny” i często inne epitety może usłyszeć, ale „to jego problem bo nie jest kobietą”. Ale kiedy takie epitety skierowane są do kobiety? To takie osoby są wrogiem społeczności.

Witamy w świecie walki o równość, gdzie jedna grupa społeczna jest ważniejsza od drugiej. Zamiast przestrzegać prawo i je łagodzić wprowadza się elementy wywyższające „biedne grupy społeczne”.