- dbaj o siebie

Chcesz zadbać o siebie, ale nie wiesz jak? Od czego zacząć?

Jeśli chcesz zadbać o siebie, ale nie masz pojęcia jak, od czego zacząć? W Internecie można znaleźć tysiące porad, jak stać się i pozostać zdrowym. Ale jaka dieta jest dla Ciebie najlepsza? Jakie nawyki żywieniowe powinieneś wprowadzić, aby być sprawnym i pełnym energii? Pierwszym krokiem jest zmiana sposobu myślenia: jeśli chcesz prowadzić styl życia obejmujący fitness, dietę i ćwiczenia, musi to być styl, który będzie trwał wiecznie. Pamiętaj, że odpowiednia, zbilansowana dieta to 70% sukcesu, a pozostałe 30% to regularne ćwiczenia. Powstało wiele reklam i produkcji filmowych na ten temat.

Każdy organizm jest inny dlatego musisz dopasować dietę do swojego stylu życia i preferencji żywieniowych. Dieta, która działa na innych może być dla Ciebie zła. Eksperymentuj z różnymi pokarmami i zobacz, co działa na Ciebie.

Dieta jest sprawą osobistą, więc musi być dopasowana do Twojego stylu życia i preferencji żywieniowych. To, co sprawdza się u innych, może nie być wystarczająco dobre dla Ciebie – eksperymentuj z nowymi pokarmami! Możliwości są nieograniczone: zamień biały ryż lub makaron na brązowy ryż i makaron pełnoziarnisty, zjedz kawałek owocu przed posiłkiem, spróbuj jeść orzechy jako przekąskę zamiast chipsów itp

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego życia reżim ćwiczeń, pamiętaj, że najważniejsza jest konsekwencja – jednorazowe działanie się nie liczy; rób coś codziennie, bez względu na to, jak mało masz czasu

Kilka godzin tygodniowo na siłowni zrobi znacznie mniejszą różnicę niż codzienne 30-minutowe spacery w pobliżu domu. Szybko zobaczysz postępy i zmiany! Dzięki spacerom i ćwiczeniom będziesz miał więcej energii i zmieni się Twoje ciało. Sam zobaczysz różnicę! Niech to będzie pierwszy krok do wymarzonej sylwetki.