- dbaj o siebie

7 wskazówek jak poprawić swoje zdrowie i kondycję dzięki ćwiczeniom

W zdrowym ciele, zdrowy duch. Nie ma złego wieku, by rozpocząć ćwiczenia i poprawy swojej kondycji. Z jednej strony pozwoli zwiększyć to komfort i uzyskać energię na cały dzień, a z drugiej poprawi się nie tylko zdrowie, ale i sen.-Proszę ćwiczyć rano. Nie tylko zlikwiduje to zmęczenie, ale również będzie Pan miał mnóstwo energii, aby wykonać swoje zadania na cały dzień. Zawsze może Pan wykonywać ćwiczenia również przed snem, jeżeli są one skoczne i nie wymagają dużo czasu.

-Regularne ćwiczenia są lepsze niż sporadyczne zrywy intensywnej aktywności; chodzi o regularność! Wstrzykiwanie nowego życia do komórek mięśniowych stymuluje ich wzrost, dlatego nie trzeba się przetrenować lub bać, że po dwóch tygodniach przerwy od treningu wszystko się zawali. Im częściej trenuje Pan mięśnie – nawet tylko lekkie treningi – tym łatwiej jest budować siłę przy mniejszym wysiłku bardzo szybko i bez ryzyka kontuzji.

Zalecam łączenie ciężkich zestawów (podnoszenie ciężkichciężary) z lekkimi zestawami (podnoszenie lżejszych ciężarów).

-Zalecam łączenie ciężkich zestawów (podnoszenie dużych ciężarów) z lekkimi zestawami (podnoszenie lżejszych ciężarów). Podnoszenie ciężkich ciężarów pobudza mięśnie do wzrostu, a człowiek musi wykonać 20 powtórzeń na zestaw. Następnego dnia po treningu może Pan zwiększyć ciężar o maksymalnie 5 funtów lub zmniejszyć go w zależności od stopnia zmęczenia treningiem. Lekkie treningi nie są tak efektywne, ponieważ mięśnie potrzebują czasu na regenerację, ale mimo to mają swoje zalety: poprawa formy, częstsze treningi bez przetrenowania i nauka szybszego budowania siły w krótszym czasie.

Skoro już mówimy o fitnessie, to chciałabym również wspomnieć, że ćwiczenia rozciągające powinny być włączone do Państwa rutyny, jeżeli dopiero zaczynacie Państwo swoją przygodę z fitnessem! Pani. Saint John sugeruje wykonanie tych rutynowych czynności, a następnie stopniowe przechodzenie do trudniejszych.

-Pani Saint John sugeruje, aby wykonywać te rutyny przed przejściem do trudniejszych ćwiczeń, ponieważ pomoże to w budowaniu formy, treningu bez przetrenowania i pomoże w nauce, jak szybciej budować siłę w krótszym czasie (wykonywać lekkie treningi). Słyszałem o niektórych ludziach, którzy zaczęli ćwiczyć po raz pierwszy w wieku 40 lub 50 lat. Jest to świetny pomysł, ponieważ z wiekiem nasze mięśnie tracą elastyczność, dlatego ważne jest, aby kontynuować ćwiczenia przynajmniej trzy razy w tygodniu, jeśli nie pięć! Naprawdę nie ma złego wieku na rozpoczęcie rutyny ćwiczeń; proszę tylko pamiętać, aby włączyć do rutyny ćwiczeń również rozciąganie, wytrzymując każde rozciągnięcie tak długo, ażczują się Państwo dobrze rozciągnięci.

Istnieje wiele różnych sposobów na ćwiczenie i nie wszystkie wymagają od Państwa opuszczenia domowego zacisza! Proszę sprawdzić kilka nowych ćwiczeń, które można wykonywać w domu lub gdziekolwiek indziej:

-Joga – jest to skuteczny sposób na zrównoważenie ciała i umysłu. Pomaga również osobom z kontuzjami. Pozycje jogi zmuszają do pracy każdy mięsień w ciele, również te w stopach, nogach i plecach. Pozycje stojące jogi pomagają wzmocnić mięśnie rdzenia, rozciągając jednocześnie ścięgna i biodra; pozycje siedzące koncentrują się na wzmocnieniu nóg, ponieważ wymagają wyprostowania kręgosłupa poprzez wciśnięcie palców u nóg, a nie pochylenie się; pozycje leżące napinają mięśnie brzucha bez użycia innych mięśni, poza oddychaniem (pomaga to również przy astmie).

Osteoporoza – to schorzenie charakteryzuje się słabymi, kruchymi kośćmi. Często jest ona spowodowana brakiem aktywności i dietą ubogą w wapń, dlatego tym ważniejsze jest wykonywanie ćwiczeń z obciążeniem, które nie obciążają zbytnio pleców. Na przykład wypady są skutecznym ćwiczeniem dla budowania siły, ponieważ pracują wiele mięśni naraz (czworogłowy, hamstrings, łydki), jednocześnie równoważąc kręgosłup; przysiady są ćwiczeniem na poziomie średnim, które koncentruje się na sile nóg bez nadmiernego obciążania dolnej części pleców; chodzenie jest jednym z najprostszych sposobów na wzmocnienie kości!

-Chodzenie – jak wspomniano powyżej, jest to nie tylko dobre dla wzmocnienia kości, ale również dla utrzymania zdrowia serca. Badania stwierdzają, że spacerowanie przez zaledwie pół godziny dziennie może zmniejszyć ryzyko choroby wieńcowej serca o 30%.

-Tai Chi – ta forma ćwiczeń jest dobra dla osób, które zmagają się z depresją lub lękami. Zwiększa ona krążenie krwi, poprawia funkcjonowanie stawów i redukuje stres, podczas gdy Państwo poruszają się poprzez płynne formy z towarzyszeniem technik oddechowych.

Zobacz: napiwki